19. 6. 2024 Informace o rychloměru na silnici I/35, u domu čp. 386 směrem na Hradec Králové

Dle zákona č. 106/1999 Sb., Vás žádám o poskytnutí informací k rychloměru, který se nachází na pozemní komunikaci v obci Vysoké Mýto, na silnici I/35, u domu čp. 386, v blízkosti křižovatky ul. Husova x Gen. Svatoně, ve směru jízdy na Hradec Králové a to:
–              Jakým způsobem probíhá zpracování přestupků z tohoto rychloměru  – tj. kdo přesně přestupky, tímto rychloměrem zjištěné, zpracovává, odkud fotografie stahuje a co přesně s nimi dělá.
–              Jaký software je využíván ke zpracování přestupků z tohoto rychloměru a jakým softwarem dochází k pozdějšímu předání podkladů na příslušný odbor.
–              Na které úložiště jsou data z rychloměru (fotografie vozidel) včetně meta dat archivována?

Způsob podání: písemně, do datové schránky

Povinný subjekt obdržel 19. 6. 2024 vaši žádost o poskytnutí informace podle zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím ve znění pozdějších předpisů (dále jen „InfZ“) týkající se informací k rychloměru, který se nachází na pozemní komunikaci v obci Vysoké Mýto, na silnici I/35, u domu čp. 386, v blízkosti křižovatky ul. Husova x Gen. Svatoně, ve směru jízdy na Hradec Králové. Na základě vaší žádosti vám sdělujeme následující informace.
Otázka: Jakým způsobem probíhá zpracování přestupků z tohoto rychloměru – tj. kdo přesně přestupky, tímto rychloměrem zjištěné, zpracovává, odkud fotografie stahuje a co přesně s nimi dělá.
Odpověď: Zjištěné přestupky se automaticky přenáší do interního informačního systému Scarabeus DMS města bez zásahu člověka a dále je zpracovává Městská policie Vysoké Mýto. Fotografie přestupků si zobrazuje v rámci tohoto informačního systému a kontroluje správné vyhodnocení strojového zpracování (korektní identifikaci SPZ) a zároveň zkontroluje, zda zaznamenané údaje lze posoudit jako dopravní přestupek.
Otázka: Jaký software je využíván ke zpracování přestupků z tohoto rychloměru a jakým softwarem dochází k pozdějšímu předání podkladů na příslušný odbor?
Odpověď: Ke zpracování přestupků z tohoto rychloměru je využíván informační systém Scarabeus DMS a k předání podkladů na příslušný odbor dochází v rámci tohoto sytému. Žádný jiný software není využíván.
Otázka: Na které úložiště jsou data z rychloměru (fotografie vozidel) včetně meta dat archivována?
Odpověď: Data z rychloměru jsou ukládána a archivována na dedikovaném serveru, na kterém je Scarabeus DMS provozován. Tento server je ve vlastnictví a ve vnitřní infrastruktuře města Vysoké Mýto.

Doplnění informace k otázce č. 1: Výstupy ze systému Scarabeus zpracovává velitel Městské policie Vysoké Mýto, v době jeho dlouhodobé nepřítomnosti strážník, který je přímo určen.

Datum poskytnutí informace: 1. 7. 2024, doplnění 15. 7. 2024, písemně, do datové schránky