13. 5. 2024 Informace o volbě starosty, jmenování vedoucích odborů a výběru zaměstnanců

na základě zákona České republiky č. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím a na základě historického faktu, že od 21.7.1992 do 31.12.1992 neměla Česká a Slovenská Federativní Republika prezidenta, který by zákonnou cestou přenesl pravomoci z ČSFR do České republiky a Slovenské republiky, a jmenoval vládu a soudce na české i slovenské straně, vznáším tímto dotaz, kdo vás jmenoval do funkce anebo na post, který zastáváte, a kdo vám, vašim nadřízeným a jejich předchůdcům předal potřebné pravomoci k tomu, abyste mohli od 1.1.1993 na území našeho státu vládnout zákonnou mocí, nakládat s majetky státu a rozhodovat o občanských právech a občanskoprávních povinnostech svých spoluobčanů? Co vás tedy opravňuje, vydávat sebe a své spoluobčany za občany ČR a SR? Dokud neodpovíte na mou otázku ohledně potřebných pravomocí k výkonu vámi zastávaného úřadu, nejste oprávněni, stejně jako všichni, co se vydávají za občany ČR a SR, vůbec k ničemu. Pakliže neprokážete své pravomoci, vyzývám vás k proplacení podílových listů občanů ČSR a k úhradě škod na straně ČSR a věřitelů státu.

Způsob podání: písemně, do datové schránky

Obdrželi jsme Vaši žádost o informace podle zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím, ve znění pozdějších předpisů, který evidentně uznáváte jako právoplatný právní předpis. K Vaší žádosti Vám sdělujeme, že v souladu se zákonem č. 128/2000 Sb., o obcích (obecní zřízení), ve znění pozdějších předpisů, který je rovněž platným právním předpisem, starostu obce volí zastupitelstvo obce z řad svých členů. Pokud jde o vedoucí odborů, tedy i odboru dopravních a správních agend Městského úřadu Vysoké Mýto, jmenuje tyto Rada města Vysoké Mýto na návrh tajemníka úřadu. Ostatní zaměstnanci odboru byli vybráni ve výběrovém řízení dle zákona č. 312/2002 Sb., o úřednících územních samosprávných celků, ve znění pozdějších předpisů, tj. i Ing. Bc. Oldřich Jedlička.

Datum poskytnutí informace: 27. 5. 2024, písemně, do datové schránky