Výstava na dvaceti panelech představí příběhy pamětníků i více než dvacetiletou práci neziskové organizace Post Bellum, která spravuje sbírku Paměti národa. „Cílem komunistické diktatury byla eliminace, likvidace a zastrašení ekonomických, myšlenkových i domnělých odpůrců režimu. Snažili jsme se na výstavu vybírat takové příběhy pamětníků, které charakterizovaly komunistické běsnění,“ řekl Miroslav Tyč, vedoucí dokumentaristiky Paměti národa Východní Čechy a zároveň kurátor výstavy.
Dokumentaristé Paměti národa natočili osudy téměř patnácti tisíc pamětníků, z nichž je šestnáct představeno na výstavě Pětiletka běsů. Jsou mezi nimi političtí vězni souzení v monstrprocesech jako Miroslav Matějka či Karel Metyš, osobnosti církevního a spolkového života jako Milada Anna Kopecká, Miroslav Šlechta či Vladimír Syrový, nebo hrdinové všedního dne Albín Blažek, Josef Hrdý, Anna Staňková a mnoho dalších. Jejich kompletní příběhy jsou publikovány v digitálním archivu Paměti národa.
Vysoké Mýto je na výstavě zastoupeno životním příběhem řeholnice Milady Anny Kopecké, která jedno desetiletí pracovala ve vysokomýtské nemocnici.