Lednový program Divadeliéru

Lednový program Divadeliéru

Divadeliér zahájí svůj program 4. ledna ve výlohách výstavou Jany Bačové Kroftové nazvanou Na chvíli nedýchat. V sobotu 11. ledna pořádá seminář Martiny Mackové Asetivně do života. František Wich představí 15. ledna Francouzské Wichytávky VIII. V neděli 26. ledna se v Divadeliéru uskuteční přehlídka originálních klobouků Simony Töth Jirečkové.

4. 1. – 31. 1., výlohy Divadeliéru
NA CHVÍLI NEDÝCHAT
Vernisáž výstavy Jany Bačové Kroftové proběhne v sobotu 4. 1. v 15.00.

Jana Bačová Kroftová (*1972) je česká umělkyně, která svou tvorbou oslovuje široké spektrum diváků. Věnuje se sochařství, kresbě, ilustraci a divadelní scénografii.

Studovala figurální sochařství na Akademii výtvarných umění v Praze v ateliéru profesora Jana Hendrycha, kde úspěšně diplomovala v roce 1998. V rámci svého studia absolvovala zahraniční stáže na Royal Academy of Fine Arts v Gentu a na School of Art při National University v Canbeře. Její sochařské dílo se zaměřuje na figurální a konceptuální tvorbu, přičemž často pracuje s kamenem, dřevem a betonem. Mezi její nejvýznamnější sochařské realizace patří například plastika Naslouchání vytvořená pro Mezinárodní sochařské sympozium v Hořicích.

Vedle sochařství se věnuje také divadelní scénografii. Podílela se na více než 40 divadelních inscenacích v českých i zahraničních divadlech, spolupracuje například se Studiem Dva, Letními shakespearovskými slavnostmi, divadlem Drak, divadlem Mukamas v Tampere. Její scénografická práce kombinuje prostorovou imaginaci a smysl pro detail, čímž vytváří působivé divadelní zážitky.

Jana Bačová Kroftová je také autorkou ilustrací knih pro děti i dospělé, například série S Orlíkem Prahou. Tyto knihy představují historická i architektonická témata zábavnou a přístupnou formou. V nedávné době vytvořila ilustrace ke knize Michaela Třeštíka Umění vnímat design.

Její díla jsou pravidelně vystavována na výstavách v České republice i v zahraničí. Jana Bačová Kroftová je všestrannou a respektovanou umělkyní, která svým přístupem inspiruje nejen uměleckou komunitu, ale i širokou veřejnost.

Sobota 11. 1. v 15.00, Divadeliér
ASERTIVNĚ DO ŽIVOTA
Chcete být zdravě sebevědomí, udržet si hranice ve vztazích a umět říkat ne, když to tak cítíte? Přijměte pozvání na seminář, kde vám Martina Macková objasní, co je asertivita a jak ji můžete ve svém životě úspěšně používat. Kromě osvědčených návodů a konkrétních příkladů si budete moct svoji asertivitu otestovat v dotazníku.
Vstupné: dobrovolné

Středa 15. 1. v 18.00, Divadeliér
FRANCOUZSKÉ WICHYTÁVKY VIII.
František Wich už po osmé v Divadeliéru představí další skvělé představitele současné kvalitní frankofonní hudby, kterou neznáme díky převaze anglických písní v médiích. Jeho poutavá forma prezentace s hudebními ukázkami vám hned napoví, co si rádi doma vyhledáte k poslechu.
Vstupné: dobrovolné

Neděle 26. 1. od 15.00, Divadeliér
PŘEHLÍDKA ORIGINÁLNÍCH KLOBOUKŮ
Srdečně vás zveme na módní přehlídku originálních klobouků Simony Töth Jirečkové, jejímž cílem je navázat na úspěšnou výstavu klobouků, která proběhla v září minulého roku ve Starém pivovaru, a představit klobouky nové.

Rozšířené kloboukové autorčino portfolio vám představí originální kousky zdobené pyrografií. Touto technikou se tvůrkyně zabývá čtyři roky a její klobouky zdobí hlavu zpěvačky Marty Jandové nebo herečky Malvíny Pachlové či moderátora a DJ Aleše Matouška.
Vstupné: dobrovolné